Agim Aliu qytetarëve ferizajas: Po kumbon fitorja e juaj madhështore e historike

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për kryetar të Ferizajt, Agim Aliu ka shpallur fitoren e tij bindëse për…

Agim Aliu shpall fitoren: Fitoi qeverisja qytetare jo qeverisja politike

Kandidati i PDK për kryetar të Ferizajt, Agim Aliu ka shpallur fitoren për këto zgjedhje në këtë komunë. “Tash kur…

Agim Aliu shpalos programin për mandatin e ardhshëm, për Ferizajn e zhvilluar

Sot përmes një video-adresimi në faqen e tij në Facebook, kryetari i Ferizajt, Agim Aliu paraqiti platformën e tij elektorale,…

Krasniqi: Ferizaj krenohet me punën e Agim Aliut, qytetarët pa dallim do ta votojnë përsëri atë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka qëndruar sot në Ferizaj, ku ka diskutuar rreth vizionit të kësaj partie dhe kryetarit…

Agim Aliu prezanton projektet në fushën e sportit

Kandidati për të parin e Ferizajt nga PDK-ja, njëherësh kryetari aktual Agim Aliu ka prezantuar projektet kryesore në fushën e…

Aliu: Projekti prej afro 40 milionë eurosh po nis së zbatuari

Kryetari i Komunës së Ferizajt Agim Aliu, ka njoftuar se projekti prej afro 40 milionë eurosh për ndërtimin e impiantit…

KEDS investon miliona euro në digjitalizimin e nënstacioneve përmes të cilave synohet përmirësim i shërbimeve

Kompania Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) përmes investimeve milionëshe që po bënë në digjitalizimin dhe modernizimin…

Aliu respekton vendimin e Qeverisë, s’do të ketë pritje për ngushëllime për babain e vet

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka njoftuar se nuk do të ketë pritje për ngushëllime për babain e…

Vdes babai i Agim Aliut

Ka vdekur babai i kryetarit të Komunës së Ferizajt, Agim Aliu. Lajmin e ka bërë të ditur vet Aliu përmes…

Aliu: PDK-ja nuk ka kultivuar asnjëherë individualitetin

Kryetari i Degës së PDK-së në Ferizaj, që njëherësh është edhe kryetar i Komunës, para fillimit të Konventës së partisë,…