Presidenti Ademi reagon pas sulmit ndaj presidentit të FSHF-së Armand Duka

Pas sulmit me mjet eksploziv, respektivisht me tritol drejt shtëpisë së presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) Armand Duka,…

Presidenti i UEFA-së Aleksander Çeferin e viziton Kosovën në pranverë

Presidenti i FFK-së Agim Ademi ishte për vizitë në Slloveni dhe pas takimit me kreun e Federatës së Futbollit të…

Pas Gjermanisë, Agim Ademi zbarkon në Slloveni, ja me kë është takuar atje

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi në vazhdën e vizitës së tij disaditore në Evropë, ka takuar…

Agim Ademi i ftuari special i FIFA-së në Botërorin e klubeve

Federata Ndërkombëtare e Futbolllit, FIFA ka ftuar presidentin e FFK-së, Agim Ademi që të jetë mysafir special në Kampionatin Botëror…

Ademi takohet me ish-nënkryetarin e Federatës Gjermane të Futbollit, Rainer Milkoreit.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, gjatë qëndrimit disaditor në Gjermani me bashkëpunëtorët e tij, sot ka…

Ademi analizon futbollin kosovar të 2021-shit: Ndarja me Challandes ishte e pashmangshme, krenar me VAR-in

Nga Kombëtarja tek impelementimi i VAR-it dhe projektet e ardhshme. Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, analizon…

Prapaskenat e takimit me Etonë, Ademi: Ja për çfarë biseduam

Samuel Eto është idhull i shumë tifozëve shqiptarë. Duke djersitur fanellën e Interit, Barcelonës e Chelseat ka fituar edhe zemrat…

Presidenti Ademi takohet me legjendën e Barcelonës

Sot në Doha të Katarit presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi është takuar me legjendën e…

Paralajmërohet ndalimi i të gjitha aktiviteteve ilegale sportive në veri të Kosovës

Zhvillimi i disa aktiviteteve ilegale sportive brenda territorit të Kosovës, përkatësisht në pjesën veriore të vendit, ka qenë temë diskutimi…

Ademi: U sulmova nga persona të maskuar, jam mirë me shëndet

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi ka bërë të ditur se sot rreth otës 08:00 është sulmuar…
error: