Tifozët në Afrikë sulmuan Salah

Kaos i vërtetë ka ndodhur afër fundit të ndeshjes mes Sierra Leones dhe Egjiptit (0:2) në kualifikueset afrikane për Kupën…

Tajani: Afrika tashmë ka ‘shpërthyer’, duhet ndërhyrja e OKB-së

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Italisë Antonio Tajani bëri thirrje të premten për ndërhyrjen e Kombeve të Bashkuara në…

​Rreth 30 të zhdukur pasi dy anije u mbytën në Lampedusa

Rreth 30 persona u raportuan të zhdukur herët të dielën pasi dy anije u mbytën gjatë natës në ishullin italian…

​Kontinenti po ndahet në dy pjesë, shkencëtarët: Një e çarë mes për mes Afrikës

Një çarje masive që po thellohet mes për mes Afrikës mund ta ndajë kontinentin në dy pjesë dhe të krijojë…

Koha kur mori fund tregtia e skllevërve nga Afrika

Më 7 qershor të vitit 1862, Shtetet e Bashkuara dhe Anglia nënshkruan një traktat për t’i dhënë fund tregtisë së…

​Serbia rrezikon liberalizimin e vizave

Komisioni Evropian ka pranuar se është i shqetësuar për ekzistimin e disa procedurave të lehtësuara për dhënien e shtetësisë të…