OKB: Ne nuk kemi kapacitet ta ndihmojmë Afganistanin

Kombet e Bashkuara (OKB) nuk kanë kapacitete të mjaftueshme për të kërkuar dhe shpëtuar njerëzit pas tërmetit shkatërrues në Afganistan…

Afganistan: Të paktën 1.000 të vdekur pas tërmetit

Të paktën 1.000 njerëz kanë vdekur dhe më shumë se 1.500 janë plagosur pas një tërmeti me fuqi 6.1 sipas…

​Tërmet në Afganistan, të paktën 250 viktima

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.1 në një thellësi prej rreth 51 km ka goditur Afganistanin duke i marrë…

Kancelari Scholz: Rusia ka pësuar humbje më të mëdha se në luftën 10-vjeçare në Afganistan

Portali T-online ka publikuar një intervistë që ka zhvilluar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz, lidhur me situatën në Ukrainë, si…

Bartnin shtetasit e Afganistanit, aktakuzë ndaj dy personave

Prokuroria Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve Q.A., dhe A.A., të cilët gjenden në paraburgim për shkak…

​UNICEF: Talebanët do të lejojnë vajzat afgane të shkojnë në shkollë

Talebanët treguan gatishmëri për t’i lejuar vajzat afgane të shkojnë në shkollë nga muaji i ardhshëm, që është një nga…

Dramë e re: Një djalë i vogël ka rënë në një pus në Afganistan

Ekipet e shpëtimit në Afganistan po përpiqen të nxjerrin nga pusi një djalë nëntë vjeçar të bllokuar për dy ditë…

Tërmet në Afganistan, të paktën 20 të vdekur

Një tërmet me fuqi 5.6 sipas shkallës Rihter goditi Afganistanin perëndimor sot, duke lënë të vdekur më shumë se 20…

Largohen edhe 79 afganë nga Kosova, nisen drejt SHBA-së

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se edhe 79 afganë, të cilët u strehuan përkohësisht në vendin tonë, janë larguar…

Shpërthim në një xhami në Afganistan, ka të plagosur

Të paktën 15 persona kanë mbetur të plagosur nga një shpërthim në një xhami në Afganistan, i cili ka ndodhur…