Afganët në rrezik, Qeveria Shqiptare lëshon 705 viza

Pas mbërritjes të 644 qytetarëve afgan, qeveria shqiptare në bashkëpunim me një senator amerikan kanë bashkuar forcat për të nxjerrë…

Abbott lavdëron Kosovën për pranimin e afganëve, përdor një thënie të Nënë Terezës

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, ka falënderuar edhe njëherë qeverinë dhe popullin e Kosovës për mikpritjen…

Rama për BBC: 30 vjet më parë ne ishim afganët në anën tjetër të bregdetit të Adriatikut

Shqipëria ka strehuar qindra qytetarë nga Afganistani. Për idenë që Tirana të ofrojë strehim për qytetarët afganë, kryeministri i Shqipërisë…

Sveçla: Afganët rezultuan negativë, do të vaksinohen me Johnson&Johnson

Mbrëmë pas mesnatës në Kosovë ka arritur edhe grupi i dytë i shtetasve afganë. 113 prej tyre janë akomoduar në…

Në Kosovë mbërrin edhe grupi i dytë i afganëve

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka njoftuar se pas-mesnatës ka ardhur grupi i dytë prej 113 afganë në…

​Maqedonia e Veriut mirëpret kontingjentin e parë të afganëve

Grupi parë prej 149 qytetarësh afganë kanë mbërritur në Maqedoninë e Veriut, qytetarë këta të cilët Republika e Maqedonisë Veriore…

Arrin në 457 numri i afganëve të ardhur në Shqipëri (Foto)

Dy avionë të tjerë me afganë mes të cilëve edhe fëmijë kanë mbërritur në orët e para të mëngjesit të…

Mbërrin avioni i tretë me 59 pasagjerë, deri më tani në Shqipëri janë strehuar 275 afganë

Rreth orës 01:15 ka mbërritur në Rinas edhe avioni i tretë me qytetarët afganë. Top Channel ka mësuar se me…

Mbërrin në Rinas avioni i dytë me 95 afganë

​Ka mbërritur në Rinas avioni i dytë me afganët që do të strehohen në Shqipëri. Ministria e Punëve të Jashtme…

Rama viziton 121 afganët në Durrës, shpërndan lodra për fëmijët

​Kryeministri Edi Rama ka vizituar 121 afganët në Durrës, ku nuk ka hezituar që të flasë me ta për mënyrës…
error: