​Vdekje e dyshimtë në Prishtinë, gjendet një pistoletë

Një person është gjetur të enjten pa shenja jete në Prishtinë e që policia po e cilëson vdekje të dyshimtë.…

Konjufca: Kosova dhe Shqipëria përballë sfidave duhet të jenë afër njëra-tjetrës

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga këshilltarët, priti sot në takim një delegacion të…

​Zelensky thotë se gati 35 mijë njerëz u shpëtuan përmes korridoreve humanitare

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha se “në total pothuajse 35,000 njerëz u shpëtuan” përmes korridoreve humanitare të krijuara të mërkurën.…

KEK-u nuk e ka shtrenjtuar rrymën në Kosovë, KESCO blen nga KEK-u një kilovat më pak se 3 centë

Përkundër rritjes së çmimeve për tarifat e energjisë elektrike nga ana e kompanisë për Furnizim me Energji Elektrike (KESCO) mbi…

Afër 17 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e tretë antiCOVID-19

Prej fillimit të procesit të vaksinimit janë dhënë 1.754.334 doza të vaksinës antiCOVID-19. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të…

MKRS mbështetet me afro 10 mijë euro Turneu Ndërkombëtar i Boksit “Adem Jashari”

Për edicionin 13-të të Turneut Ndërkombëtar të Boksit për Senior “Adem Jashari”, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka ndarë…

Abdixhiku në mbyllje të fushatës së LDK-së: Rikthimi ynë i madh politik është afër

Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë ka mbyllur fushatën zgjedhore prej 30 ditësh. Lideri i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka prezantuar të…