Panik në aeroportin e Nju Jorkut, i dyshuari arrestohet në mes të pistës

Momente paniku janë regjistruar në aeroportin e LaGuardias në Nju Jork pasi një pilot raportoi tek kulla e vrojtimit për…

Edi Rama mbërrin në Prishtinë, pritet nga Çeku e Rizvanolli

Në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” sapo ka arritur kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama i cili sot do…

Familjarët presin bashkatdhetarët e aksidentuar në Kroaci

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” nga ora 23:00 mbahet konferencë për media pas arritjes së një pjese të…

Protestë, taksistët në aeroport të rrezikuar me jetë nga ilegalët

Auto-taksitë që operojnë në Aeroportin “Adem Jashari” janë të rrezikuar me jetë nga taksistët ilegal. Për këtë taksitë që punojnë…

Ulet avioni i parë në aeroportin e Kukësit

Ka zbritur avioni i parë në aeroportin e Kukësit “Zayed, Flatrat e Veriut”. Disa minuta më parë, kryeministri i Shqipërisë,…

Policia jep detaje shtesë për vjedhjen e radarëve në Aeroportin e Prishtinës

Policia e Kosovës ka dhënë sqarime shtesë lidhur me rastin për vjedhjen e pajisjeve mekanike të radarëve civilë të paketuar.…

​Vjedhjet e radarëve, reagon AShNA: Nuk ka ndodhur asnjë vjedhje në këtë institucion

Agjencia e Shërbimeve të Navigacionit Ajror (AShNA) ka mohuar se në Aeroportin e Ndërkombëtar “Adem Jashari” janë vjedhur pajisje mekanike…

Mbi një milion udhëtarë më pak në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” gjatë 2020-tës

1 milion e 267 mijë e 751 udhëtarë më pak ka pasur Aeroporti Ndërkombëtar “Adem Jashari” gjatë 2020-tës, krahasuar me…

Evropa po përgatitet të hap aeroportet

Austria dhe Gjermania po përgatiten të rifillojnë operacionet e fluturimit. Aeroportet kanë qëndruar të mbyllura që nga shpërthimi i pandemisë…

Aeroporti “Adem Jashari”, qytetarët ankohen për ngritje çmimesh nga agjencitë

Me vendim të Qeverisë së Kosovës, sonte në ora 24:00 do të pezullohen të gjitha fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të…