Rreth 700 mijë udhëtarë më pak në ANP, kompanitë të gatshme të rinisin fluturimet

Ende nuk ka një datë zyrtare se kur do të lejohen fluturimet në ardhje dhe në largim nga aeroporti Ndërkombëtar…

Aeroporti i Prishtinës njoftim për realizimin e disa fluturimeve

Aeroporti i Prishtinës ka treguar se kur do të nisin fluturimit për këtë muaj. Sipas njoftimit nga data 8 qershor…

​Kurti: Aeroporti i vjetër do të shndërrohet në terminal doganor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” prej ku ka deklaruar se qeveria e Kosovës shpreh…

Për bashkëtdhetarët dhe qytetarët e Kosovës, kjo është lista me numrat emergjent

Virusi COVID-19 është shpërndarë gjithandej nëpër botë dhe shtete të ndryshme kanë marrë masa të ndryshme për të ngadalësuar përhapjen…

2.400 kosovarë presin të kthehen në Kosovë, dy aeroplanë vijnë brenda tri ditësh

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), Ministria e Shëndetësisë (MSh) dhe Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit (MIA), kanë…

Aeroporti “Adem Jashari” dhuron pako ushqimore dhe higjienike për komunat në karantinë

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka ndarë donacion për Ministrinë e Shëndetësisë me qëllim që t’u dalë në ndihmë…

Rreth 1600 persona pritet të kthehen në Kosovë, të gjithë do të përfundojnë në karantinë

Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të tjerë do të kthehen gjatë…

​Ndërpriten të gjitha fluturimet në ardhje me udhëtarë në aeroportin “Adem Jashari”

Në mesnatë ka hyrë në fuqi ndërprerja e përkohshme e të gjitha fluturimeve në ANP “Adem Jashari”, sipas vendimit të…

Njoftimi i APN-së lidhur me anulimin e fluturimeve

​Zëdhënësja e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, Valentina Gara, ka njoftuar se deri tani nuk kanë pranuar asnjë vendim…

Lëshohet linja ajrore Prishtinë-Shtutgart, premtohen linja të reja

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” dhe kompania ajrore “Air Meditarranean” kanë mbajtur sot një konferencë me rast të lëshimit…