Policia arreston dy persona në aeroportin “Adem Jashari”

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona për falsifikim të dokumenteve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.  Në komunikatë…

Udhëtarja në Aeroportin e Prishtinës kapet me 11 kg stoli argjendi

Në pikë kalimin kufitar te Aeroporti oficerët doganorë kanë parandaluar futjen e 11 kilogramëve stoli të argjendit. Dogana njofton se…

Arrestohet një person në Aeroportin e Prishtinës

Policia e Kosovës sot ka arrestuar në Aeroportin e Prishtinës shtetasin shqiptar me inicialet R.Q., nën dyshimet për dorëzim të…

Ende nuk dihet se kur do të mbërrijnë refugjatët afganë në Kosovë

Institucionet e Kosovës ende nuk kanë bërë të ditur se kur pritet të arrijnë në Kosovë refugjatët afganë. Nëpër media…

Dyshohen për dokumente të falsifikuara, arrestohen dy shtetas të Shqipërisë

Dy shtetas të Shqipërisë, janë arrestuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, pasi që te kontrolla e dokumenteve në…

​Për tri javë të korrikut mbi 132 mijë persona erdhën në Kosovë përmes Aeroportit

Për tri javët e para të këtij muaji 132,295 persona kanë hyrë në Kosovë duke shfrytëzuar Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”…

Prezantoi dokumentin e falsifikuar, arrestohet në Aeroportin e Prishtinës

Një shtetas i huaj është arrestuar në Aeroportin e Prishtinës, pasi që i njëjti ka prezantuar një dokument (leje qëndrimi)…

Shtohet fluksi i udhëtarëve në Aeroportin e Prishtinës, shkak festa e Bajramit

Mërgimtarë të shumtë nga Zvicra dhe Gjermania u nisën për Kosovë këto ditë në prag të festës së Fitër Bajramit,…