​Alarmi për bombë në aeroplanin Romë-Prishtinë rezulton i rrejshëm

Alarmi për bombë në aeroplanin e linjës Romë-Prishtinë ka rezultuar të jetë i rrejshëm. Kështu kanë deklaruar zyrtarë policorë, të…

​Kërcënimet për aeroplanin e linjës Romë-Prishtinë, kontrolle edhe bagazhit të udhëtarëve

Policia e Kosovës, me njësitet e saj relevante, janë duke krye kontrolle ne një aeroplan të linjës Romë-Prishtinë, për çfarë…

​Alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës

Në orët e vona të së enjtes është raportuar për një alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”.…

​Kapen 33 telefona të mençur në Aeroportin e Prishtinës

Njësitet Antikontrabande të Doganës gjatë kontrolleve në pikëkalimin kufitar të Aeroportit të Prishtinës kanë zbuluar një tentim kontrabandimi të telefonave. Është…

Ministrja e Jashtme të Gjermanisë arrinë në Aeroportin e Prishtinës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla- Schëarz po mirëpret në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, ministren e Jashtme…

Largohen nga aeroplani pasi pengoi personelin

Një person është kërkuar që të largohet nga aeroplani në Aeroportin e Prishtinës, pasi që ka penguar personelin e aeroplanit…

Aeroporti i Prishtinës në 2021-ën ka shërbyer 2,180,809 udhëtarë, 97% më shumë se në vitin 2020

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka shërbyer gjithsej 2,180,809 udhëtarë në vitin 2021, sipas statistikave që ka mbledhur operatori…

I sekuestrohet viza nën dyshimin për falsifikim

Policia e Kosovës i ka sekuestruar vizën e lëshuar nga një shtet tjetër një personi në Aeroportin e Prishtinës “Adem…

Rihapet linja ajrore Kosovë-Kroaci, fuqizon marrëdhëniet mes dy vendeve

Në terminalin e ri të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”  është inauguruar fluturimi i parë Zagreb-Prishtinë-Zagreb. Përfaqësues të qeverisë…

Aeroporti i Prishtinës me linjë të re ajrore Zagreb – Prishtinё – Zagreb nga 13 dhjetori

Aeroporti Ndёrkombёtar i Prishtinёs vazhdon tё mbetet njё ndёr aeroportet mё atraktive pёr kompanitё ajrore ekzistuese dhe pёr kompanitё e…