​Punëtori i ekuipazhit të aeroplanit lëndohet në Aeroportin e Prishtinës

Një pjesëtar i ekuipazhit është lënduar gjatë vendosjes së shkallëve të zbritjes në aeroplan. Në njoftimin 24-orësh të Policisë së…

​Alarmi për bombë në aeroplanin Romë-Prishtinë rezulton i rrejshëm

Alarmi për bombë në aeroplanin e linjës Romë-Prishtinë ka rezultuar të jetë i rrejshëm. Kështu kanë deklaruar zyrtarë policorë, të…

Defektet në aeroplan, pezullohet udhëtimi i Kombëtares së Çekisë drejt Suedisë për eliminatoret e Botërorit “Katar 2022”

Kombëtarja e Republikës së Çekisë ishte e detyruar që të pezullojë udhëtimin drejt Suedisë, ku tani do të humb kohë…

​18 vite nga vdekja e Boris Trajkovskit

Sot bëhen 18 vjet nga vdekja e ish-presidentit të Maqedonisë Boris Trajkovski, i cili e humbi jetën në fatkeqësi ajrore…

Aeroporti i Prishtinës në 2021-ën ka shërbyer 2,180,809 udhëtarë, 97% më shumë se në vitin 2020

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka shërbyer gjithsej 2,180,809 udhëtarë në vitin 2021, sipas statistikave që ka mbledhur operatori…

Rrëzohet aeroplani, 9 viktima dhe 15 të plagosur

Nëntë persona kanë humbur jetën dhe 15 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e rrëzimit të një…

Aeroplani përplaset në shtëpi – katër të vdekur

Një aeroplan i vogël u përplas një shtëpi në Hattiesburg, Misisipi, mbrëmë, duke vrarë katër persona, njofton policia. “Ne mund…

Ulje në shfrytëzimin e transportit hekurudhor dhe fluturimeve

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuat statistikat e transportit dhe telekomunikimit për tremujorin e katërt të vitit 2020, me…

Spiuni rus përgjegjës për rrëzimin e aeroplanit MH17 kishte vizituar Malin e Zi

Zyrtari i lartë i Shërbimit inteligjent rus-FSB, Igor Anatolyevich Egorov, të cilit së fundmi i është zbuluar identiteti dhe për…

Holanda akuzon Rusinë për pengim të hetimit mbi rrëzimin e avionit MH17

Prokurorët holandezë ngritën sot akuza serioze kundër Rusisë gjatë ditës së dytë të gjykimit, në mungesë të të dyshuarve të…