Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Komuna e Prishtinës dënon dy parti politike për shkelje të Ligjit antiCovid-19

Partitë politike po vazhdojnë të shkelin Ligjin për Covid-19 me tubimet e tyre para fushatës zgjedhore. Komuna e Prishtinës ka…

LDK gjobitet me 2000 euro për shkak se shkeli masat anti-COVID

Një postim në rrjetin social Facebook i kryeministrit në detyrë Avdullah Hoti ku shihet në një tubim në një lagje…

Komuna e Prishtinës zotohet të gjobisë partitë që shkelin masat anti-COVID

Komuna e Prishtinës është zotuar të respektojë ligjin dhe të gjobisë partitë që thyejnë masat anti-COVID me tubimet e tyre…

Gjobë ndaj kompanisë që dëmtoi infrastrukturën gjatë punimeve

Derisa bëhen ndërtime në rrugë, shpeshherë kompanitë e kontraktuara për kryerjen e punimeve dëmtojnë infrastrukturën përcjellës rrugore. Për çka ndaj…

Komuna e Prishtinës mbyll sheshet dhe nxjerr vendime të reja për dyqanet ushqimore

Sheshet kryesore të Prishtinës nga sot nuk do të mund të përdorën si hapësira për shëtitje ose grumbullim të qytetarëve.…

Rrënohen dy garazhe në Prishtinë

Komuna e Prishtinës rrënoi sot dy garazhe nëntokësore me etazhitet dykatësh të cilat nuk kishin leje. Drejtori i Inspeksionit, Adonis…
error: