Gruaja shtatzënë zbulon se është alergjike ndaj fëmijës së saj

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Angli. Mediat e huaja, bëjnë me dije se një grua shtatzënë ka treguar…

Identifikimi i ADN-ve të viktimave të autobusit në Bullgari do të zgjasë shtatë ditë

Obduksionet janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i…

Prokuroria jep detaje për viktimat në Tetovë: Duhet t’u bëhet analiza e ADN-së, është vështirë të identifikohen

Disa nga viktimat në Tetovë kanë pësuar djegie të mëdha, derisa është vështirë të identifikohen. Sipas një komunikate për media…

ADN e vajzës që vdiq 7.200 vjet më parë, sekret i panjohur për njeriun

Mbetjet e gruas, të mbiquajtur Bessé, u gërmuan në vitin 2015 nga një shpellë gëlqerore e quajtur Leang Panninge në…

ADN më e vjetër në botë gjendet në dhëmbët e një mamuthi që jetoi mbi 1 milion vjet më parë

Gjenomet e lashta mendohet të jenë të vjetra midis 1.3 milion dhe 1.65 milionë vjet, zbuloi një studim i fundit.…

Gjurmë të ADN-së zbulohen në kafkën e fosilizuar të dinozaurit

Një studim i ri tronditës sugjeron që studiuesit kanë gjetur gjurmë të ADN-së brenda një kafkë të fosilizuar të një…