I jepet lamtumira e fundit aktorit Adem Mikullovci

Sot në varrezat e qytetit në Prishtinë i është dhënë lamtumira e fundit artistit të paharruar për shumë gjenerata  Adem…

Jashari: Adem Mikullovci tërë jetën ia kushtoi vendit të vet

Homazhe pranë fotografisë së Adem Mikullovcit në Teatrin Kombëtar ka bërë edhe kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari. Nipi…

Hoti: Mikullovci do të mbetet ikonë e artit në Kosovë

Vdekjen e aktorit Adem Mikullovci, kryeministri Avdullah Hoti e ka vlerësuar si humbje të madhe për Kosovën. Pas homazheve tek…

Hoti: Vepra e Adem Mikullovcit do të mbetët në arkivin shtetëror

Edhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë homazhe pranë fotografisë aktorit tashmë të ndjerë, Adem Mikullovci në Teatrin Kombëtar.…

Bashkëpunëtorët të pikëlluar me vdekjen e Mikullovcit: Kosova humbi një artist të madh

Homazhe para Teatrit Kombëtar, për të nderuar jetën dhe veprën e Adem Mikullovcit kanë bërë edhe kolegë dhe miq të…

Kurti: Adem Mikullovci ishte i denjë për ta quajtur Çaplini ynë

Homazhe për të nderuar jetën dhe veprën e artistin, Adem Mikullovci, ka bërë edhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Kurti…

Dumoshi: Ademi me humorin e tij ka kthyer gëzim në familjet shqiptare

Para Teatrit Kombëtar të Kosovës, në nderim të jetës dhe veprës se artistit dhe politikanit, Adem Mikullovci është vendosur fotografia…

Osmani: Adem Mikullovci mbrojti interesin publik deri në frymën e fundit

Në nderim të jetës dhe veprës së artistit dhe politikanit, Adem Mikullovci pranë Teatrit Kombëtar është vendosur fotografia e tij…

Ahmeti për vdekjen e Mikullovcit: I përulem njerëzillëkut të bacës Adem

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka shkruar për vdekjen e Adem Mikullovcit. Ahmeti ka rikujtuar kohën kur si…
error: