Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, ushtarë besnikë të Adem Demaçit dhe Adem Jasharit!

Filozofia e sakrifikimit për liri: Ismet Sopi është ish i burgosur politikë dhe veprimtar i palëkundur i çështjes kombëtare. Gjatë…

Me pasaportë të dikujt tjetër deshi të fluturojë nga “Adem Jashari”

Policia e Kosovës ka njoftuar se një grua ka dashur që me pasaportë të Shqipërisë në emër të dikujt tjetër…

Aeroporti “Adem Jashari” del me njoftim të rëndësishëm për udhëtarët

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” kërkon nga udhëtarët që udhëtojnë me Lufthansa që të jenë në kontakt me përfaqësuesit…

Eh Shqipëri!?…

Eh Shqipëri vendlindja ime. Derisa të shoh në hartë kaq të vogël, po e di edhe po bindem që fajtor…

Kërcënim me bombë në aeroportin “Adem Jashari”

Aeroporti Ndërkombëtar “Adem Jashari” ka pranuar sot një kërcënim me bombë për shkak të të cilës udhëtarët dhe personeli janë…

Rekord i ri, 1 milion udhëtarë në ANP “Adem Jashari”

Aeroporti i Prishtinës tani më njihet si njëri ndër aeroportet e para në Evropë që menjëherë pas pandemisë ka arritur…

​23 vjet nga rënia heroike e Ilaz Kodrës

Sot bëhen 23 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ilaz Kodra, i cili ka qenë…

Qeveria: Historia e familjes Jashari do të rrëfehet ashtu siç e meriton

Komisioni i ekspertëve i angazhuar nga Komiteti ndër-ministror për Kompleksin Memorial Adem Jashari, në përbërje të ekspertëve vendorë dhe ndërkombëtarë,…

U mbajt mbledhja e katërt e Komitetit ndër-ministror për kompleksin “Adem Jashari”

Komiteti ndër-ministror për Kompleksin Memorial Adem Jashari në Prekaz ka mbajtur sot mbledhjen e katërt në të cilin u fol…

Qytetarët përkujtojnë veprën sublime të familjes Jashari

Nga Kullat e Jasharëve, shtëpisë së Salës e Hamitit dhe bunkerit të komandantit legjendar, ka nisur ndezja e flakadanëve të…