Serie A/Super derbi mes Interit dhe Lazios

Serie A rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 21 të sezonit 2021/22. Gjigandi…

Bologna-AC Milan, formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet ndeshja mes skuadrës së Bolognas dhe gjigandit italian AC Milan, e vlefshme…

Mbyllen pjesët e para, AC Milan-Manchester United pa gola

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve që janë duke u zhvilluar me fillim nga ora 21:00 në kuadër të…

AC Milan-Manchester United, formacionet zyrtare

Dy gjigantët evropianë do të zhvillojnë sot ndeshjen e kthimit në Ligën e Evropës,  ku AC Milan pret në shtëpi,…

AC Milan po synon mbrojtësin e Chelseat

AC Milan po synon mbrojtësin e Chelseat Fikayo Tomori, raporton “Sky Sports”. Skuadra italiane ka kontaktuar me Chelsean për një…

Ibrahimoviç, lojtari i muajit tetor në Serie A

Sulmuesi i Milanit, 39 vjeçari Zlatan Ibrahimoviç, është zgjedhur lojtari i muajit tetor në Seria A, përcjell KosovaPress. Ai ishte…

Ibrahimovic rezulton pozitiv me Covid-19

Ylli i Milanit, suedezi Zlatan Ibrahimovic ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka kumtuar ekipi aktual i tij, AC…

PSG rrit presionin për Hernandezin, por ai nuk mendon largimin nga Milan

PSG nuk dorëzohet dhe vijon të ushtrojë presion ndaj Milanit për Theo Hernandezin. Sipas medieve pranë klubit kuqezi, kampionët e…

Lëndohet lojtari i Milanit, pritet të mungojë ndaj Lazios dhe Juventusit

Milani do të duhet të heqë dorë nga një prej lojtarëve të vet më të angazhuar për disa ndeshje. Bëhet…

Milan ka fshehur 4 raste pozitive me Covid-19

Në Serie A po vazhdojnë testimet e fubtollistëve sa i përket infektimit ose jo me koronavirus gjatë kohës që kanë…