​Dështimi i mbledhjes së Kryesisë, Tahiri: Përgjegjësia kryesore bie mbi mazhorancën

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, tha se prej konstituimit të Kuvendit të Kosovës nuk po arrihet që…

PDK kërkon anulimin dhe hetimin e marrëveshjes për “tiketën ngjitëse”

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) po kërkon nga qeveria e Kosovës që të anuloj marrëveshjen për “tiketë ngjitëse” prej 5…

​Kurti lëshon sallën, përplasen Abazi dhe Tahiri në Kuvend

Kryeministri Albin Kurti, pas fjalës së tij në Kuvendin e Kosovës, ku po diskutohet për Marrëveshjen e Uashingtonit ka lëshuar…

Tahiri kritikon Qeverinë për paqartësi lidhur me marrëveshjen e Uashingtonit

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka kritikuar Qeverinë Kurti për mjegulli lidhur me marrëveshjen e Uashingtonit. Në…

Tahiri: Kuvendi është shndërruar në një institucion ku i shërben interesave të pushtetit të udhëhequr nga Albin Kurti

Në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës është vendosur që javën që vjen të mbahet seanca e re e…

Tahiri-Kurtit: Pse po dilni nga parimet, e harruat mini-shengenin shqiptar

Edhe njëherë Partia Demokratike e Kosovës (PDK), pyeti kryeministrin e Kosovës Albin Kurti se kush janë kriminelët e luftës në…

Tahiri: Vendimi për shtesat duhet të rishikohet

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) po kërkon rishikimin e vendimit për shtesat e pensionistëve, stafit shëndetësorë dhe institucioneve të sigurisë.…

Tahiri: Deklarata e Kurtit në Bruksel skandaloze që i hedh pluhur të vërtetës tonë historike

Shefi Grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri në seancën  sotme plenare ka kritikuar Kryeministrin e Kosovës,…

​Tahiri-Kurtit: Kush qenkan kriminelët e luftës në mesin tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se në institucionet e Ballkanit Perëndimor ka kriminelë të luftës dhe të paqes. Deklaratë…

Të hënën mbahet seanca, debatohet edhe për sigurimin e vaksinave antiCOVID

Të hënën e javës së ardhshme do të mbahet seanca e radhës plenare e Kuvendit të Kosovës. Kështu ka vendosur…
error: