Tahiri: Nesër do të procedoj kallëzim penal në Prokurorinë Speciale për secilin anëtar të ZRRE-së

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, tha se ishte një debat i…

​Kusari-Lila: Inkurajoj opozitën që komisionin hetimor ta dërgojë në Kushtuese

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila tha se Ligji për hetimin parlamentar nuk lejon formimin e Komisionit…

Opozita me mocion procedural kërkon komision hetimor për energjinë

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka kërkuar që përmes mocionit procedural të futet në…

​Tahiri i kundërpërgjigjet Kurtit për Trustin

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri i është kundërpërgjigjur kryeministrit Albin Kurti, lidhur me idenë…

​PDK akuzon Qeverinë Kurti për korrupsion: Keqpërdorën mbi 9 milionë euro

Partia Demokratike e Kosovës e ka akuzuar Qeverinë Kurti për korrupsion. Sipas partisë më të madhe opozitare, Ministria e Infrastrukturës…

Tahiri paralajmëron kallëzim penal për secilin anëtar të bordit të ZRRE-së

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka kërkuar nga Bordi i ZRRE-së që t’i jep instruksione KEDS-it që…

PDK paralajmëron padi për Zyrën e Rregullatorit të Energjisë Elektrike

Partia Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar padi për bordin e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë Elektrike. Kjo parti po bën…

​PDK lëshon sallën pas largimit të ministres Gërvalla

Partia Demokratike e Kosovës ka lëshuar sallën plenare, pas largimit të ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.…

Ministrja Haxhiu përplaset me deputetin Tahiri

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu është përplasur me shefin e grupit parlamentar të PDK-së Abelard Tahiri lidhur me Projektligjin për…

​PDK dhe LDK adresojnë kritika ndaj Projektligjit për Këshillin Prokurorial

Dy partitë opozitare, Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë adresuar një varg kritikash ndaj Projektligjit për…