Tahiri vë bast postin e deputetit nëse janë mbledhur mbi 2 milionë euro në Fondin e Sigurisë

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka vënë në bast postin e tij të deputetit nëse janë mbledhur…

​PDK-ja kërkon shkarkimin e menjëhershëm të Bordit të ZRRE-së

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, kërkoi nga Kuvendi i Kosovës që të shkarkohet…

PDK dhe AAK këmbëngulin për Trustin

Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës po këmbëngulin për miratimin e Projektligjit për Trustin. Sipas tyre,…

Ministria e Drejtësisë pritet të hap konkurs të ri për noterë

Ministria e Drejtësisë po planifikon që të hap konkurs të ri për noterë, por pjesë e kësaj gare nuk do…

Tahiri e Gashi deklarohen rreth formimit të komisionit parlamentar

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri tha se pas një beteje të gjatë grupet parlamentare janë dakorduar që…

​PDK kërkon të mos mbahet seanca deri në formimin e komisionit hetimor për energjinë

Partia Demokratike e Kosovës ka kërkuar që të mos vazhdojnë punimet e seancës plenare deri në themelimin e komisionit hetimor…

Mimoza ia dëshmon sharjet Abelardit, Albulena ia jep telefonin Glaukut

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, përdori fjalë të papërshtatshme gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës gjë që…

​Tahiri: Një grup njerëzish kanë informacione për shtrenjtimin e energjisë elektrike

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka deklaruar se janë një grup njerëzish të cilët kanë informacione për…

Tahiri prezanton shifrat e prodhimit të rrymës: Prodhimi i energjisë ka mbuluar nevojat për konsum

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka deklaruar se prodhimi i energjisë elektrike ka mbuluar nevojat për konsum…