Tahiri-Kusari-Lilës: Në raport me Avdullah Hotin nuk mund të marr seriozisht, na ke lodh në 2017 duke kërkuar votë për të

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri tha se qytetarët më shumë u besojnë deklaratave të Ramadan Krasniqit, Remzije…

Tahiri: Vetingu largon nga sistemi njerëz që kanë të kaluar kriminale

Ish-ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ka folur rreth rënies së Qeverisë Kurti, 100-ditëshit të kësaj qeverie dhe vetingut. Në Debat…

Tahiri: Kurti vepron mbi standarde të dyfishta

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka reaguar ndaj kryeministrit të shkarkuar, Albin Kurti, për 1000 testet për…

Tahiri: Beogradi futi në karantinë veriun e Kosovës, shqetësuese heshtja e Kurti

Anëtari i kryesisë së PDK, deputeti Abelard Tahiri, ka thënë se është tepër shqetësues fakti se Beogradi zyrtar e ka…

Tahiri: Kurti ka dëshmuar që është anti amerikan

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri ka thëtë se kryeministri në detyrë duhet të largohet sa më shpejt nga ajo pozitë.…

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se refuzimi i ish-kryeministrit Albin Kurti për shpalljen e gjendjes…

Tahiri-Haxhiut: Shihemi në gjykatë

Ish-ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka reaguar pas anulimit të provimi i noterëve nga ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, duke…

Tahiri: Kollçaku i mori fjalët e nënkryetarit të Daçiqit

Anatomia e propagandës dhe mashtrimeve të LVV-së Fatmire Mulhaxha Kollçaku mbrëmë shpërfaqi tërë makinerinë që LVV përdor për të mashtruar…

Haxhiu: Sistemi i drejtësisë çlirohet kur adresohet vetingu

Ministrja e zgjedhur e Drejtësisë, Albulena Haxhiu pranoi sot zyrtarisht detyrën e re që do të jetë në krye të…