LVV thotë se s’ka përplasje në raportet Kosovë-ShBA, PDK e shqetësuar

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se Qeveria nuk ka asnjë përplasje me Shtetet e…

​Kuvendi mban dy seanca gjatë kësaj jave, PDK kërkon shkarkimin e ministres Hajdari

Kuvendi i Kosovës do të mbajë dy seanca plenare gjatë kësaj jave. Deputetët do të mblidhen të mërkurën për të…

​Kusari-Lila: Brenda pak ditësh qeveria do të përcjellë koeficientin në Kuvend

Shefja e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se brenda pak ditësh qeveria do të përcjellë në Kuvend…

Tahiri dyshon që Osmani e Kurti janë të përfshirë në aferën e ambasadorit Berishaj

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri hedh dyshime se në aferën e ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin…

PDK kërkon nga qeveria ta tërheq projektligjin për zyrtarët publik

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka thënë se me projektligjin për zyrtarët publik, të…

​Kuvendi formon komisionin për vetingun

Kuvend i Kosovës ka formuar komisionin ad-hoc për hartimin e Projektligjit për zhvillimin e procesit të vlerësimit kalimtar (vetingut). Ky…

PDK dënon sulmin ndaj policisë dhe kërkon strategji për largimin e bandave kriminale në veri

Partia Demokratike e Kosovës ka dënuar sulmin e sotëm ndaj Policisë së Kosovës, ku mbrëmë në veri të vendit mbeti…

​Tahiri: Në veri po krijohet një realitet i ri

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se në veri po krijohet një realitet i ri dhe…

Synohet që drafti i Ligjit për zgjedhje të përgjithshme së shpejti të prezantohet në Kuvend

Në punëtorinë e Komsionit Ad-Hoc për Reformën Zgjedhore në Kosovë u tha se pas marrjes së rekomandimeve nga të gjitha…

Reforma zgjedhore, komisioni drafton së shpejti ligjin

Komisioni ad-hoc për Reformën Zgjedhore në Kosovë po mban punëtori ku u theksua nevoja për përmirësime. Kryesuesi i këtij Komisioni,…