Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Tahiri-Kurtit: Mos dezerto, nuk është luks me qenë kryeministër

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri deklaroi se  kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dje…

Kusari i kundërpërgjigjet Abelard Tahirit: PDK vazhdoi me ofendime ndaj meje

Tensionet e krijuara në seancën e së premtes u bënë mollë sherri në mbledhjen e kryesisë së Kuvendit të mbajtur…

​Vendos kryesia, ministri Murati të enjten në interpelancë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka marrë vendim që të mbajë interpelancë me ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran…

​PDK lëshon mbledhjen e kryesisë, thonë se i ofendoi Mimoza Kusari

Partia Demokratike e Kosovës ka lëshuar mbledhjen e kryesisë së Kuvendit, për shkak të ofendimeve që sipas tyre, kanë marrë…

Tahiri përplaset me Bislimin: S’të ka hije me thanë pse po rren

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri është përplasur me zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Bislimi.…

Tahiri: Mos koordinimi Hoti-Kurti e nxori Kosovën në një pozicion qesharak

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, tha se nuk dëshiron që ta besoi që kryeministri…

Kurti jep shenja që s’do ta zbatojë marrëveshjen e Uashingtonit, pritet të sqarohet në Kuvend

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë shenja që s’do ta zbatojë marrëveshjen e Uashingtonit, ani pse ditë më parë…

​Opozita kritikon Kurtin: Po poshtëron vendin, dokumentet e dialogut gjenden në kryeministri

Kryeministri Albin Kurti deklaroi gjatë së enjtes së i mungon informacioni rreth procesit të dialogut dhe se shumë drafte, marrëveshje…

Të enjten seancë për gjendjen në arsim dhe pagesën e energjisë në veri

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet javën e ardhshme për të diskutuar mbi gjendjen në arsim, kërkesë kjo e deputetëve…
error: