AAK do të mbajë konferencë për ekonominë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka paralajmëruar një konferencë për media sot. Konferenca që do të mbahet në selinë qendrore…

Haradinaj tregon qëndrimin e AAK-së për zgjedhje të reja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, ka thënë se AAK mbështet…

Javë konsultimesh, Thaçi pritet të ftojë në takim liderët politikë

Presidenti i Kosovës këtë javë pritet të ftojë në takim për konsultime të gjithë liderët e partive politike, për të…

Berisha: Ministria e Financave të marrë masa konkrete edhe për gazetarët

Deputeti i AAK-së, Ali Berisha, ka kërkuar nga Ministria e Financave që të marrë masa konkrete për shpërblimin e gazetarëve,…

Mocioni i mosbesimit, opozita pritet të sqarojë pozicionin e saj

Partitë opozitare sot do të shprehin qëndrimet e tyre rreth situatës së re të krijuar dhe vendimit të Lidhjes Demokratike…

AAK ende pa qëndrim nëse do ta përkrahë kërkesën e presidentit për gjendje të jashtëzakonshme

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ende nuk ka vendosur nëse do ta përkrahë propozimin e presidentit të vendit Hashim Thaçi,…

​AAK kushtëzon Qeverinë: Nëse sillni një fond të veçantë për koronavirus ua votojmë buxhetin

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka kushtëzuar Qeverinë e Kosovës se nëse sjellin në një fond të veçantë rreth trajtimit…

Fillon takimi i AAK-së, mungon LDK

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, para takimit me përfaqësuesit e partive politike ka thënë që do…

AAK pezullon kuvendet zgjedhore

Si pasojë e gjendjes së krijuar së fundmi nga pandemia globale e koronavirusit  dhe vendimit të Qeverisë së Kosovës për…