Haradinaj: Anëtarësimi i Kosovës në FIFA dhe UEFA lidhet me emrin e Fadil Vokrrit, ikonës së futbollit kosovar

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kujtuar katërvjetorin e pranimit të Kosovës FIFA dhe në UEFA, në muajin maj. Haradinaj…

Haradinaj: Infermierët janë vënë në vijën e parë të frontit kundër Covid-19, mirënjohje pa fund

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka kushtuar disa fjalë inkurajuese infemierëve kosovarë të cilët sot e festojnë Ditën Ndërkombëtare…

Abrashi: Pako e fuqishme dhe plan i qartë për ekonominë tonë, nevojiten 800 milionë euro

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Gazmend Abrashi, ka propozuar një pako të fuqishme financiare për tejkalimin e krizës…

Haradinaj, homazhe te varri i dëshmorit Agron Rrahmani në 22-vjetorin e rënies së tij

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë sot homazhe te varri i dëshmorit Agron Rrahman, në 22-vjetorin e rënies së…

Selimi: Pavarësia e sistemit tonë juridik është e domosdoshme

I propozuari për ministër të Drejtësisë nga AAK, Selim Selimi, mbrëmë tha se sistemi i drejtësisë nuk ka nevojë t’i…

AAK: Ideja e Borrelit për ndryshim të kufijve është e dëmshme

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka hedhur akuza ndaj Përfaqësuesit të Lartë të BE-së Josep Borrell, i cili u deklarua…

Haradinaj nderon dëshmorët e Pejës: Me LDK-në jemi dakorduar për programin qeverisës

Në Ditën e Dëshmorëve të Komunës së Pejës, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe…

Tahiri: Kushdo që mundohet të interferoj në Kushtetuese e ka gabim

Mandatari për kryeministër nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti priti sot në takim partitë me të cilat…

LDK-AAK-Nisma, takim për të harmonizuar programin qeverisës

I mandatuari për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hotin, ka pritur sot në takim partitë me të cilën synon…

Kadriaj i përgjigjet Haxhiut e Vitisë

Deputetja e AAK-së, Time Kadriaj, i ka kthyer përgjigje ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe atij të Shëndetësisë, Arben Vitija,…