LDK nuk e përkrah pakon emergjente të PDK-së, AAK dhe Nisma po

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të përkrahë pakon emergjente të propozuar nga PDK-ja në seancën e nesërme. Kështu u…

AAK-Nisma pa qëndrim zyrtar për koalicionin me LDK-në

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate nuk kanë ende një qëndrim zyrtar për koalicionin me LDK-në, pasi kjo…

AAK propozon nga 100 euro për secilin qytetar të Kosovës për ta tejkaluar krizën pandemike

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i ka propozuar Qeverisë në detyrë që të ndajë menjëherë secilit qytetar të Kosovës nga…

AAK mban konferencë për media

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, po mban konferencë për media rreth situatës emergjente në ekonomi si pasojë e pandemisë.

AAK do të mbajë konferencë për ekonominë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka paralajmëruar një konferencë për media sot. Konferenca që do të mbahet në selinë qendrore…

Haradinaj tregon qëndrimin e AAK-së për zgjedhje të reja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, ka thënë se AAK mbështet…

Javë konsultimesh, Thaçi pritet të ftojë në takim liderët politikë

Presidenti i Kosovës këtë javë pritet të ftojë në takim për konsultime të gjithë liderët e partive politike, për të…

Berisha: Ministria e Financave të marrë masa konkrete edhe për gazetarët

Deputeti i AAK-së, Ali Berisha, ka kërkuar nga Ministria e Financave që të marrë masa konkrete për shpërblimin e gazetarëve,…

Mocioni i mosbesimit, opozita pritet të sqarojë pozicionin e saj

Partitë opozitare sot do të shprehin qëndrimet e tyre rreth situatës së re të krijuar dhe vendimit të Lidhjes Demokratike…