AAK: Prokuroria të hetojë qeverinë, keqpërdorime gjatë epidemisë

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ftoi Prokurorinë̈ e Kosovës të nis hetimet për keqpërdorime gjatë kohës së…

AAK reagon ndaj shkresës franko-gjermane

Ndaj deklaratës së përbashkët të Gjermanisë dhe Franca ku bëhet thirrje për rifillim sa më të shpejtë të dialogut, ka…

Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë Thaçin në krye të shtetit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit.…

Haradinaj: Sfidë mbetet rimëkëmbja ekonomike, kemi humbur shumë kohë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka tërhequr vëmendjen se të gjitha energjitë tashmë duhet të fokusohen në rimëkëmbjen ekonomike të…

Gjini: Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese qeveria do të formohet shpejt

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini thotë se pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për dekretin e presidentit…

Haradinaj paralajmëron formimin e shpejtë të Qeverisë Hoti, thotë se Kushtetuta duhet respektuar

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj po bën thirrje që të respektohet Kushtetuta nga partitë politike. Ndërkohë,…

Haradinaj në Gjilan: Gjatë viteve 2017-2020, Anamorava pati investime si asnjëherë më parë

Kryetari së AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se gjatë qeverisjes së tij të fundit, në Gjilani dhe Anamorava në përgjithësi…

Haxhiu: Qeveria po fsheh vendimin për ndarjen e 10 milionë eurove për rrymën e shpenzuar në veri

Sot, në mbledhjen e rradhës të Komisionit për te Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione,…

Haradinaj: Anëtarësimi i Kosovës në FIFA dhe UEFA lidhet me emrin e Fadil Vokrrit, ikonës së futbollit kosovar

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kujtuar katërvjetorin e pranimit të Kosovës FIFA dhe në UEFA, në muajin maj. Haradinaj…