​Haradinaj prezanton 21 kandidatët për kryetarë, kritikon Lëvizjen për Arben Vitinë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të garojë me 21 kandidatë për kryetarë komune në zgjedhjet lokale që do të…

Haradinaj: 21 kandidatët e AAK-së për kryetar komunash janë pa afera korruptive

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka prezantuar 21 kandidatët për kryetar të komunës që do marrin pjesë në zgjedhjet lokale…

​Tahiri: Mazhoranca parlamentare e LVV-së më e dobëta që ka pasur Kosova

Pas përfundimit të sesionit pranveror të Kuvendit të Kosovës, shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri,…

​Konjufca deputetëve të opozitës: Rrugë të mbarë, pushime të këndshme

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, u ka uruar ditë të mirë deputetëve të opozitës që në mes të…

Kuvendi s’miraton një sërë raportesh të institucioneve të pavarura dhe shkon në pushim veror

Ka përfunduar seanca e sotme plenare e Kuvendit të Kosovës, me këtë rast, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca e ka…

​Kuvendi mbyll sesionin pranveror me seancën e sotme

Deputetët do t’iu drejtohen sot ulëseve të Kuvendit të Kosovës, në seancën e fundit të paraparë për sesionin pranveror. Seanca…

Haradinaj prezanton kandidaten për kryetare të komunës së Drenasit

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka prezantuar kandidaten për kryetare të komunës së Drenasit. Bëhet fjalë…

​Kuvendi voton në lexim të parë edhe Projektligjin për mbeturinat nga industritë nxjerrëse të mineraleve

Me 74 vota për dhe asnjë kundër Kuvendi i Kosovës e ka miratuar në parim Projektligjin për mbeturinat nga industritë…

​Kuvendi miraton në lexim të parë Projektligjin për mbrojtjen e ajrit nga ndotja

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të parë Projektligjin për mbrojtjen e ajrit nga ndotja. Përkrahje kësaj nisme ligjore i…