LDK nuk fillon negociatat me AAK e Nismën pa e marrë mandatin nga presidenti

Lidhja Demokratike e Kosovës do të fillojë negociatat për formimin e Qeverisë me AAK-në, Nismën Socialdemokrate dhe partitë që përfaqësojnë…

AAK kërkon përfshirjen e kategorive të luftës në pakon emergjente të qeverisë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Gazmend Syla, përmes një shkrese drejtuar Avokatit të Popullit, ka kërkuar përfshirjen e…

AAK-ja këmbëngul: Qytetarët të kompensohen me nga 100 euro

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk ka hequr dorë nga ideja që secili qytetarë të kompensohet me 100 euro për…

LDK nuk e përkrah pakon emergjente të PDK-së, AAK dhe Nisma po

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të përkrahë pakon emergjente të propozuar nga PDK-ja në seancën e nesërme. Kështu u…

AAK-Nisma pa qëndrim zyrtar për koalicionin me LDK-në

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate nuk kanë ende një qëndrim zyrtar për koalicionin me LDK-në, pasi kjo…

AAK propozon nga 100 euro për secilin qytetar të Kosovës për ta tejkaluar krizën pandemike

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i ka propozuar Qeverisë në detyrë që të ndajë menjëherë secilit qytetar të Kosovës nga…

AAK mban konferencë për media

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, po mban konferencë për media rreth situatës emergjente në ekonomi si pasojë e pandemisë.

AAK do të mbajë konferencë për ekonominë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka paralajmëruar një konferencë për media sot. Konferenca që do të mbahet në selinë qendrore…

Haradinaj tregon qëndrimin e AAK-së për zgjedhje të reja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, ka thënë se AAK mbështet…