AAK: Kurti po i jep kredit Thaçit të flasë në emër të Kosovës

Deputeti i AAK-së, Gazmend Syla i ka reaguar kryeministrit të Kosovës Albin Kurti rreth veprimeve të tij të fundit. Syla,…

​Haradinaj: Taksa ia ka hëngër kryet qeverisë së kaluar, e njëjta ka me ia hëngër kryet edhe kësaj qeveria

Propozuesi i debatit për tarifën në Kuvendin e Kosovës, Daut Haradinaj në përmbyllje të diskutimeve të gjata për këtë temë,…

Haradinaj i përgjigjet Selimit: Arkivoli nuk është kërcënim, por aktivitet simbolik

Në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës qw po mbahet për tarifën 100% ndaj mallrave serbe, janë përplasur deputeti…

“Serbia nuk kalon” në Kuvend

Dy deputetët e AAK-së, Bekë Berisha dhe Gazmend Syla kanë lënë disa pankarta para kabinetit qeveritar në Kuvendin e Kosovës.…

Arbër Tolaj: Kurti i harroi kauzat atdhetare posa e mori pushtetin

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Arbër Tolaj, e ka kundërshtuar heqjen e taksës ndaj Serbisë, veprim që është…

Lirohen personat që vendosën arkivolin para Kuvendit

Katër aktivistë të Aleancës të të Rinjve të Kosovës, të ndaluar nga policia, për shkak të një aksioni simbolik para…

AAK dënon arrestimin e të aktivistëve të saj para Kuvendit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dënon ashpër aktin e arrestimit të aktivistëve të Aleancës së të Rinjve të AAK-së, të…

Haxhiu: Kurti me flamur të bardhë, po dorëzohet para Serbisë

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu në seancën e jashtëzakonshme për taksën 100 përqind ndaj Serbisë ka thënë se kryeministri, Albin…

​Haradinaj: AAK do të mobilizohet për ta kundërshtuar heqjen e taksës

Pas mbledhjes së kryesisë së AAK-së, ish-kryeministri Ramush Haradinaj në një konferencë për media, theksoi se vendimi i kryeministrit Albin…
error: