Haradinaj: Sfidë mbetet rimëkëmbja ekonomike, kemi humbur shumë kohë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka tërhequr vëmendjen se të gjitha energjitë tashmë duhet të fokusohen në rimëkëmbjen ekonomike të…

Gjini: Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese qeveria do të formohet shpejt

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini thotë se pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për dekretin e presidentit…

Haradinaj paralajmëron formimin e shpejtë të Qeverisë Hoti, thotë se Kushtetuta duhet respektuar

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj po bën thirrje që të respektohet Kushtetuta nga partitë politike. Ndërkohë,…

Haradinaj në Gjilan: Gjatë viteve 2017-2020, Anamorava pati investime si asnjëherë më parë

Kryetari së AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se gjatë qeverisjes së tij të fundit, në Gjilani dhe Anamorava në përgjithësi…

Haxhiu: Qeveria po fsheh vendimin për ndarjen e 10 milionë eurove për rrymën e shpenzuar në veri

Sot, në mbledhjen e rradhës të Komisionit për te Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione,…

Haradinaj: Anëtarësimi i Kosovës në FIFA dhe UEFA lidhet me emrin e Fadil Vokrrit, ikonës së futbollit kosovar

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kujtuar katërvjetorin e pranimit të Kosovës FIFA dhe në UEFA, në muajin maj. Haradinaj…

Haradinaj: Infermierët janë vënë në vijën e parë të frontit kundër Covid-19, mirënjohje pa fund

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka kushtuar disa fjalë inkurajuese infemierëve kosovarë të cilët sot e festojnë Ditën Ndërkombëtare…

Abrashi: Pako e fuqishme dhe plan i qartë për ekonominë tonë, nevojiten 800 milionë euro

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Gazmend Abrashi, ka propozuar një pako të fuqishme financiare për tejkalimin e krizës…

Haradinaj, homazhe te varri i dëshmorit Agron Rrahmani në 22-vjetorin e rënies së tij

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë sot homazhe te varri i dëshmorit Agron Rrahman, në 22-vjetorin e rënies së…

Selimi: Pavarësia e sistemit tonë juridik është e domosdoshme

I propozuari për ministër të Drejtësisë nga AAK, Selim Selimi, mbrëmë tha se sistemi i drejtësisë nuk ka nevojë t’i…