Tahiri i AAK-së: Shtyrja e zgjedhjeve goditja më e madhe që i jepet demokracisë

Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë…

AAK: Të respektohet jeta njerëzore, të ruhet demokracia

Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës është takuar sot për të diskutuar rreth zgjedhjeve lokale të 17 tetorit. Në…

Haradinaj kërkon dorëheqjen e Kurtit: Kush je ti? Ku po na çon?

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradianj përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka kërkuar dorëheqjen…

​Xhelal Krasniqi, kandidat i Aleancës për Obiliq

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka prezantuar kandidatin e kësaj partie për kreun e Obiliqit. Haradinaj ka shkruar në Facebook…

Zëdhënësi i AAK-së reagon pas sulmeve ndaj Ramush Haradinajt

Zëdhënësi i AAK-së, Lulëzim Blaka, ka deklaruar se sulmet kundër liderit Ramush Haradinaj nga siç i quan ai “mercenarët anonimë”…

AAK-Kurtit dhe Vitisë: Situata është shumë serioze, dilni nga gëzhoja e interesave politike

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), përmes një komunikate në faqen e saj zyrtare i ka bërë thirrje Qeverisë së…

Haradinaj thotë se Kurti po i dështon projektet amerikane në Kosovë: Albin a po e pret gazin rus?

Kryetari i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se Kurti fillimisht u paraqit para palës serbe në…

Ramush Haradinaj në konferencë të jashtëzakonshme për media

Kryetari i Aleancës, Ramush Haradinaj, mban konferencë të jashtëzakonshme për media.

Lista e AAK-së për Komunën e Gjakovës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Gjakovë do të garojë në zgjedhjet lokale të 17 tetorit me 38 kandidatët e…

AAK publikon listën e kandidatëve për këshilltarë në Prishtinë

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka prezantuar listën e kandidatëve të kësaj…