Haradinaj prezanton kandidaten për kryetare të komunës së Drenasit

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka prezantuar kandidaten për kryetare të komunës së Drenasit. Bëhet fjalë…

​Kuvendi voton në lexim të parë edhe Projektligjin për mbeturinat nga industritë nxjerrëse të mineraleve

Me 74 vota për dhe asnjë kundër Kuvendi i Kosovës e ka miratuar në parim Projektligjin për mbeturinat nga industritë…

​Kuvendi miraton në lexim të parë Projektligjin për mbrojtjen e ajrit nga ndotja

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të parë Projektligjin për mbrojtjen e ajrit nga ndotja. Përkrahje kësaj nisme ligjore i…

Marrëveshjet ndërkombëtare (s’)kalojnë, pozita kërkon nga opozita të reflektojë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sërish nesër për ratifikimin e marrëveshjeve ndërkombëtare, e që është tentativa e…

Opozita i kërkon Qeverisë angazhim më të madh në shuarjen e zjarreve

Dy deputetët opozitarë, Xhavit Haliti nga PDK dhe Bekë Berisha nga AAK i kanë kërkuar Qeverisë angazhim më të madh…

Nazim Gagica kandidat i AAK-së për kryetar të Gjilanit

Nazmi Gagica i cili aktualisht udhëheq me drejtorin e Arsimit në Komunën e Gjilanit do të jetë kandidat për kryetar…

Mbi 1 milion euro për komunitetin pakicë, PDK-ja e AAK-ja kundër rishikimit të buxhetit

Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim ka miratuar me shumicë votash Projektligjin për rishikimin e buxhetit…

Kuvendi miraton marrëveshjen IPA 2020

Me 89 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligjin për ratifikimin e Marrëveshjes financiare…

Bekë Berisha e quan Kurtin “zotëri Hegel”

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha ka kritikuar ministrin e Bujqësisë, Faton Peci, për siç tha ai,…

Isufi: Kurban Bajrami është festë e madhe për shqiptarët myslimanë

Sot kur besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin në Bashkësinë Islame të Kosovës është organizuar pritjë për të kremtuar këtë festë.…
error: