Ramush Haradinaj në konferencë të jashtëzakonshme për media

Kryetari i Aleancës, Ramush Haradinaj, mban konferencë të jashtëzakonshme për media.

Lista e AAK-së për Komunën e Gjakovës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Gjakovë do të garojë në zgjedhjet lokale të 17 tetorit me 38 kandidatët e…

AAK publikon listën e kandidatëve për këshilltarë në Prishtinë

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka prezantuar listën e kandidatëve të kësaj…

​Haradinaj prezanton 21 kandidatët për kryetarë, kritikon Lëvizjen për Arben Vitinë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të garojë me 21 kandidatë për kryetarë komune në zgjedhjet lokale që do të…

Haradinaj: 21 kandidatët e AAK-së për kryetar komunash janë pa afera korruptive

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka prezantuar 21 kandidatët për kryetar të komunës që do marrin pjesë në zgjedhjet lokale…

​Tahiri: Mazhoranca parlamentare e LVV-së më e dobëta që ka pasur Kosova

Pas përfundimit të sesionit pranveror të Kuvendit të Kosovës, shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri,…

​Konjufca deputetëve të opozitës: Rrugë të mbarë, pushime të këndshme

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, u ka uruar ditë të mirë deputetëve të opozitës që në mes të…

Kuvendi s’miraton një sërë raportesh të institucioneve të pavarura dhe shkon në pushim veror

Ka përfunduar seanca e sotme plenare e Kuvendit të Kosovës, me këtë rast, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca e ka…

​Kuvendi mbyll sesionin pranveror me seancën e sotme

Deputetët do t’iu drejtohen sot ulëseve të Kuvendit të Kosovës, në seancën e fundit të paraparë për sesionin pranveror. Seanca…
error: