AAK kundërshton ndërhyrjet qeveritare në Agjencionin e Statistikave

Drejtori i informimit në AAK, Lulëzim Blaka, ka deklaruar se Kurti e ka bërë goditjen e radhës kundër demokracisë duke…

Të rinjtë e AAK-së me video i kundërpërgjigjen VV-së, ia listojnë punësimet familjare

Aleanca e të Rinjve të Kosovës, forumi rinor i AAK-së, ka shpërndarë një video përmbajtje me titull “Historia e një…

Opozita kërkon kompensimin e dëmeve të vërshimeve, LVV nuk shuan shpresat

Opozita po konsideron se Qeveria e Kosovës po vonohet në krijimin e një fondi emergjent për komunat të cilat janë…

​Haradinaj: Kosova është falënderuese ndaj Zvicrës për përkrahjen e dhënë në të gjitha proceset

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka pritur në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Thomas…

Kadrijaj: Deklaratat e Kurtit për Ivanoviqin janë pafytyrësi dhe krim ndaj historisë

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj, ka adresuar një mori kritikash ndaj kryeministrit Albin Kurti. Në seancën…

Gratë e burgosura kryejnë trajnimin artizanal në filigran argjendi

Shërbimi Korrektues i Kosovës në kuadër të aktiviteteve artizanale brenda institucioneve korrektuese, ka përfunduar trajnimin njëvjeçar artizanal në filigran argjendi,…

Dështimi i projektligjit për skemat pensionale, AAK: Mendësia totalitare e LVV-së nuk njeh opinion tjetër

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka kritikuar partinë në pushtet, Lëvizjen Vetëvendosje për mos votimin e Projektligjit për skemat pensionale,…

Tahiri paralajmëron padi ndaj LVV për përfshirjen e tij në videon “Çka ka, çka s’ka”

Deputeti i AAK-së, Besnik Tahiri ka paralajmëruar padi ndaj Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me përfshirjen e tij në videon e publikuar…

​Nuk kalon projektligji për racionalizim, Tahiri: Qeveria të sjellë propozim të ri

Në mungesë të kuorumit nuk ka kaluar Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që kanë të bëjnë me racionalizimin…