Abdixhiku: 80 përqind e grave janë joaktive në punësim, po e humbim gjysmën e potencialit tonë politikë

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka mbajtur takim me forumin e gruas për rëndësinë e përfshirjes së grave në politikë.…

​Bogujevci: Duhet të ndërrojmë mendësinë se si i rrisim vajzat dhe djemtë

Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, Agjencia për Barazi Gjinore ka organizuar ngjarjen me temën “Zhbëjmë paragjykimet, punojmë për gjithëpërfshirjen”, ku…

Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas kërkohet siguri për gratë në vend

Në ditën e gruas kolektivi “Marshojmë s’festojmë”, ka protestuar kundër vrasjeve të grave. Me ngjyrë të kuqe janë lyer dyert…

Osmani: Gratë në politikë më shumë vlerësohen për veshjen sesa për atë që punojnë

Në adresimin për Ditën Ndërkombëtare të Gruas, kryetarja e shtetit Vjosa Osmani tha se gratë në politikë më shumë vlerësohen…

Ademi në ditën e gruas: Kemi vajza të arta dhe gra të zonja

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi ka uruar 8 marsin, ditën e grave përmes një postimi në…

​Krasniqi uron 8 Marsin: Së bashku do të luftojmë çdo ditë për fuqizimin e rolit të gruas në shoqërinë kosovare

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, me rastin e shënimit të 8 Marsit – Ditës Ndërkombëtare të Gruas…

Sot marshohet kundër vrasjes së grave

Në Ditën e Gruas sot do të marshohet. Grupi organizativ “Marshojmë S’festojmë”, sot nga ora 10:00 do të marshojnë për…

Sot Dita Ndërkombëtare e Gruas

Sot shënohet 8 Marsi – Dita Ndërkombëtare e Gruas, e njohur edhe si Dita e Nënës. Kjo ngjarje zë fill…

Nesër marshohet kundër vrasjes së grave

Dita e gruas nga grupi organizativ Marshojmë S’festojmë, do të pritet më ndryshe se vitet e kaluara. Nesër  nga ora…

Festo 8 marsin me një natë të paharruar në Grand Blue Fafa Resort & Fafa Resort

Tani kur po afrohet festa e 8 marsit, ditës së gruas, çiftet fillojnë të planifikojnë se ku të bëjnë festën…