Ish-drejtori i Kulturës së Bujanocit përndiqet nga gjykata serbe se vendosi flamurin kombëtar

Ish-drejtori për Kulturë në Komunën e Bujanocit, Granit Sejdiu, do të përballet me gjykatën serbe pasi më 28 Nëntor, në…

Moti i keq, reshjet dhe përmbytjet anulojnë festimet në Vlorë

Moti në vend nuk ka shpërblyer të gjithë ata që kishin menduar të festonin Ditë ne Pavarësisë në qytetin e…

Qytetarët e Kosovës festojnë pavarësinë e Shqipërisë, kërkojnë bashkim kombëtar

Kryeqyteti i Kosovës në ditën e sotme shihet i stërmbushur me njerëz si në asnjë ditë tjetër, ku qytetarët por…

​Artikujt informativë e analitikë për familjen Jashari përmblidhen në një libër

Mesditën e sotme në hapësirat e Bibliotekës Kombëtare dhe me organizim të këtij institucioni është promovuar “Libri i Kujtesës: Familja…

109-vjetori i pavarësisë, Meta: Bashkim dhe reflektim për të ardhmen e Shqipërisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dhënë mesazhe për festën e pavarësisë. Nga Vlora, kreu i shtetit shqiptar bëri thirrje…

Urimi i Blinken për 109-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë: Krenarë që ju quajmë mik

Sekretari amerikan e Shtetit Anthony Blinken ka uruar shqiptarët në 109-vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Në mesazhin e tij në…

28 Nëntori, hotel Amara vjen me një ofertë festive për çiftet

Hotel Amara ka edhe një ofertë tjetër për ata që duan ta festojnë 28 Nëntorin. Për vetëm 150 euro, çiftet…