​Krasniqi në 22 vjetorin e PDK-së: Krenohemi që së bashku me qytetarët kemi transformuar Kosovën

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), Memli Krasniqi në 22 vjetorin e themelimit të kësaj partie ka thënë se PDK…

​Sot shënohet 22-vjetori i themelimit të Policisë së Kosovës

Policia e Kosovë sot shënon përvjetorin e 22-të të themelimit të saj në një ceremoni solemne që mbahet nga ora…

Latifi në 22 vjetorin e çlirimit të Rahovecit: I pavdekshëm kujtimi për të rënët

Në 22 vjetorin e çlirimit të Rahovecit, kryetari i komunës, Smajl Latifi ka bërë homazhe te varrezat dhe përmendoret e…

Gjakova kremton sot 22-vjetorin e çlirimit

Gjakova do të shënojë sot 14 Qershorin – Ditën e Çlirimit, ku do të kujtohen dhe nderohen dëshmorët e kësaj…

​Osmani në Kullën e Ilaz Kodrës: Ishte ndër luftëtarët e parë të lirisë, sakrifica e tij nuk do të harrohet

Osmani në Kullën e Ilaz Kodrës: Ishte ndër luftëtarët e parë të lirisë, sakrifica e tij nuk do të harrohet…

​Përkujtohet 22 vjetori i masakrës në Lagjen e Boshnjakëve

Në 22 vjetorin e masakrës serbe në “Lagjen e Boshnjakëve” në veri të Mitrovicës, e cila ruan në kujtesë një…

​Në 22-vjetorin e rënies, Haradinaj kujton Martirët e Gjakovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar sot martirët e Gjakovës në 22-vjetorin e rënies.…