22 vjet nga masakra në Pastasellë të Rahovecit

Masakra në Pastasellë të Komunës së Rahovecit është një nga masakrat më të tmerrshme që kanë bërë forcat kriminale serbe…

​22 vjet nga masakra në Krushë të Madhe

Krusha e Madhe përkujton sot të vrarët dhe të masakruarit nga forcat serbe, ku nuk janë kursyer as gratë, fëmijët…

22 vjet nga masakra e familjes Berisha në Suharekë

22 vjet më parë, forcat serbe, fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 50 anëtarëve të familjes…

​Ish zëdhënësi i NATO-s: Edhe pas 22 vitesh, kujtimet e mia për luftën në Kosovë janë ende të gjalla

Kanë kaluar 22 vjet që kur NATO filloi një fushatë ajrore kundër forcave ushtarake dhe policore të ish federatës Jugosllave,…

22 vjet nga masakrat në fshatrat e Rahovecit

Sot mbushen 22 vjet nga masakrimi i dëshmorëve dhe martirëve në fshatrat Fortesë, Brestoc dhe Celinë të Komunës së Rahovecit.…

​22 vjet nga masakra në Krushë të Madhe

22 vjet më parë, konkretisht nga 25 deri më 27 mars 1999, në Krushë të Rahovecit nga forcat serbe janë…

22 vjet nga rënia e dëshmorit të kombit Bedri Ahmeti-Bedi

Sot mbushen 22 vjet nga rënia heroike e dëshmorit dhe heroit të kombit Bedri Ahmeti-Bedi nga Llapashtica e Podujevës. Bedri…

​22 vjet nga Beteja e Kotlinës

Sot mbushen 22 vjet nga beteja e 24 marsit 1999 në Kotlinë të Kaçanikut. Në Kotlinë, në luftimet e 9…

22 vjet nga fillimi i sulmeve të NATO-s ndaj caqeve serbe

Sot mbushen 22 vjet nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit…

22 vjet nga publikimi i raportit “Java e terrorit në Drenicë”

Organizata amerikane për të Drejtat e Njeriut “Human Rights Watch “, 22 vjet më parë publikoi raportin me titull “Java…
error: