Kosova siguron medaljen e dytë në Evropianin “Bulgaria 2022”, Fazliu në finale

Xhudistja kosovare Laura Fazliu ka arritur t’i sigurojë Kosovës medalje në Kampionatin Evropian “Bulgaria 2022”. Në kuadër të kategorisë deri…

Kosova me katër xhudistë synon medalje në Kampionatin Evropian “Bullgaria 2022”

Nesër do të fillojë Kampionati Evropian i xhudos që do të zhvillohet në Sofja të Bullgarisë, ku Kosova do të…

​Sot hapet aplikimi për subvencione për kulturat e aktivitetet bujqësore

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se më 26 prill do të hapë periudhën e aplikimit për…

Evropiani i boksit “Sofje 2022”, Jakupi dhe Syla luftojnë sot për finale

Kosova aktualisht është duke u përfaqësuar nga dy boksierë në Kampionatin Evropian U18 “Sofje 2022”. Boksierët tanë, Taulant Jakupi dhe…

​Qeveria miraton Projektligjin për rishikimin e buxhetit për vitin 2022

Qeveria e Kosovës ka miratuar Projektligjin për rishikimin e buxhetit për vitin 2022. Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran…

Ramazani 2022: Si po ndryshon futbolli në Premier Ligë në përkrahje të lojtarëve myslimanë

Ramazani 2022: Si po ndryshon futbolli në Premier Ligë në përkrahje të lojtarëve myslimanë Gjatë javëve të ardhshme tifozët e…

​Prezantohen planet e Ministrisë së Bujqësisë për vitin 2022

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZhR), Faton Peci përmes një videoje ka prezantuar planet për 2022 të kësaj…

​Regjistrimi i popullsisë do të bëhet këtë vit

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të parë Projektligjin për regjistrimin e popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave. Përkrahje këtij…

​Kryenegociatorët i rikthehen sot dialogut

Në Bruksel do të mbahet takimi i radhës ndërmjet kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe homologut të tij serb, Petar…