Nga 14 shkurti te 17 tetori, viti me dy fytyra për LVV-në

Qytetarët e Kosovës në vitin 2021 u sfiduan me dy palë zgjedhje. Kutive të votimit iu drejtuan me 14 shkurt…

KQZ vendos që të rinumërohen 23 vendvotime

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur që të rinumërohen 23 vendvotime të zgjedhjeve të lokale të 17 tetorit. Tetë…

Abdixhiku: Si LDK, 17 tetorin do ta kujtojmë me krenari, siç e kujtojmë 14 shkurtin si mësim

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka folur për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor për çka thotë se…

Ngjarjet e datës 17 tetor

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi voton në qendrën e votimit 1703C, që ndodhet në shkollën fillore “Lidhja…

Arsim Selimi premton që do të jetë zëri i prishtinasve: Problemet e juaja janë edhe problemet e mia

Kandidati për asamble komunale të Prishtinës, Arsim Selimi ka falënderuar qytetarët për mbështetjen dhe kontributin e dhënë gjatë kohës së…

Hasuka: Do të angazhohemi edhe më shumë për Prizrenin, do t’i fitojmë zgjedhjet e 17 tetorit

Kryetari aktual i cili synon edhe një mandat qeverisës në Prizren, Mytaher Haskuka premton se do të angazhohen edhe më…

Jakupi takon banorët e Karaçevës dhe Marocit

Kandidati për kryetar të Kamenicës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Faton Jakupi ka vazhduar bashkëbisedimet me…

Zgjedhjet e 17 tetorit, sot tërhiqet shorti për renditjen e partive politike

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve organizon sot nga ora 10:00 tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotimin e…