​Dorëzohet ankesë të Avokati i Popullit lidhur me procesin e zgjedhjeve të 14 shkurtit

Organizata Germin ka mbledhur ankesat e qytetarëve të diasporës të cilët pretendojnë se iu janë shkelur të drejtat e tyre…

​Rreth 900 votuesve nga diaspora nuk i’u është pranuar vota në zgjedhjet e 14 shkurtit

Një votues nga jashtë, Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) i ka kushtuar 6,1 euro. Ndërsa, në zgjedhjet e vitit 2021,…

Abdixhiku kritikon Kurtin për pjesëmarrje në zgjedhjet në Shqipëri: Qeveria ka braktisur njerëzit e vet

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku  ka kritikuar Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe deputetët nga Vetëvendosja…

Sot fillon afati për votim me postë nga diaspora për zgjedhjet e 14 shkurtit

Të gjithë̈ qytetarët që arrijnë të regjistrohen suksesshëm si votues jashtë vendit, pasi kanë plotësuar kriteret ligjore, do të mund…