Një përvjetor ndryshe i Pavarësisë së Kosovës

13 vjet më parë Kosova ishte lajmi i të gjitha mediave botërore. Vëmendja e madhe mediatike dëshmohej me mbi 2000…

​Krizat e brendshme politike dëmtuan Kosovën në arenën ndërkombëtare

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare në Kosovë vlerësojnë se shteti nuk ka shënuar arritje të mëdha në arenën ndërkombëtare, që sipas…

Edhe pas 13 vjetësh shtet, papunësia problem i madh në Kosovë

Papunësia mbetet shqetësimi dhe problemi kryesor, ani pse sipas të dhënave zyrtare thuhet se ka shënuar rënie. 13 vjet pas…

Limaj uron qytetarët për 13-vjetorin e pavarësisë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, uroi qytetarët e vendit me rastin e 13-vjetorit të pavarësisë. Limaj shkroi se shpallja…

13-vjet shtet, Rama uron me një foto të veçantë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka uruar sot shqiptarët për ditën e Pavarësisë së Kosovës. Rama ka publikuar një foto…