​SPSPK: S’ia vlen pagë minimale nën 500 euro, të lejohet tërheqja e Trustit

Punëtorët e sektorit privat po kërkojnë që paga minimale të mos jetë nën 500 euro, kjo për shkak të rritjes…

Qeveria nuk ndryshon qëndrim për Trustin

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka thënë se Qeveria vazhdon të mbajë qëndrim të njëjtë, kundër tërheqjes të një shume të caktuar…

​Edhe Haradinaj dënohet me 4 vjet e gjysmë burgim

Nasim Haradinaj është dënuar me 4 vjet e gjysmë burgim duke llogaritur kohën e kaluar në paraburgim dhe me gjobë…

Gucati dënohet me 4 vjet e gjysmë burgim dhe 100 euro gjobë

Hysni Gucati është dënuar me 4 vjet e gjysmë burgim duke llogaritur kohën në paraburgim, dhe gjobë prej 100 euro.…

​Punëtorët e KEDS/KESCO përmes grevës kërkojnë rritje të pagave prej 100 eurosh

Punëtorët e KEDS/KESCO kanë mbajtur grevë njëorëshe para objektit të kësaj kompanie me kërkesën e vetme ngritjen e pagave në…

​100 euro, Qeveria në prag të finalizimit të platformës për aplikim të studentëve

Qeveria e Kosovës është duke përgatitur platformën për aplikim të studentëve si kategori në gjendje jo të mirë financiare, ndërkohë…

​Paralajmërimet e SBAShK-ut për greva, sot merret vendimi

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës pati paralajmëruar greva nga 20 prilli, në rast se Qeveria e Kosovës…

Ministri Murati: Gjitha pagat nën 1000 euro përfitojnë nga pako mbështetëse prej 100 euro

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka kërkuar nga Kuvendi miratimin në mënyrë të përshpejtuar të Projektligjeve që…

​OAK: 100 euro të jepen në formën e kuponave – bonave për blerje të prodhimeve vendore

Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për masat e reja në kuadër të…

Haradinaj: Shuma prej 100 eurove nuk zgjidhë krizën financiare të qytetarëve

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka deklaruar se pakoja prej 100 euro për pensionistët, të…