​Bislimi: Angazhimi i parë në çështjen e dialogut ka qenë krijimi i një memorie institucionale

Për dialogun Kosovë-Serbi dhe integrimin evropian ka folur zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Bislimi në 100 ditëshin e Qeverisë…

​Kurti mburret për 100 ditët: Janë kthesë drejt zhvillimit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është mburrur për punën e ekzekutivit në 100 ditët e para të punës. Në mbledhjen…

Hoti raporton për 100 ditëshin para deputetëve

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot do të raportojë në Kuvend për 100 ditëshin e qeverisjes së tij. Me kërkesë…