​Ministri Latifi viziton qendrën e vaksinimit “1 Tetori”: Çdo vaksinë e dhënë është një jetë e shpëtuar

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi vizitoi të premten qendrën e vaksinimit “1 Tetori” në Prishtinë, për tu njoftuar nga afër…

Haradinaj: 1 tetori na kujton guximin rinor për t’u ngritur mbi padrejtësitë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj duke kujtuar protestat e një tetorit, ka shkruar se shpresat e…

Dita Botërore e të Moshuarve

Dita Ndërkombëtare e të Moshuarve është një ditë e veçantë për personat e moshës së tretë në të gjithë botën.…

Nga 1 tetori arsimi i lartë pa pagesë, Kurti e Nagavci thonë se përmbushën zotimin e tyre

Nga 1 tetori i këtij viti akademik 2021/2022, arsimi i lartë publik në Kosovë do të jetë pa pagesë për…

​Interesim i madh për vaksinim në “1 Tetori” edhe në vikend

Shtimi rekord i rasteve me COVID-19 ka bërë që qendra e vaksinimit “1 Tetori” në Prishtinë të jetë e stërmbushur…

​Vetëm 26 pacientë me dializë u vaksinuan te “1 Tetori”

Nga dita e djeshme kur ka nisur vaksinimi i personave me dializë në qendrën e vaksinimit në sallën “1 Tetori”…

Likaj: Protesta studentore e 1 Tetorit i dha drejtim historisë së lirisë

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj ka kujtuar 23 vjetorin e protestave studentore me 1 Tetor 1997. Likaj derisa…

Dita Botërore e të Moshuarve

Dita Ndërkombëtare e të Moshuarve është një ditë e veçantë për personat e moshës së tretë në të gjithë botën.…
error: