Ngjarjet e datës 3 gusht

Sindikata e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve mban protestë. (Para Qeverisë së Kosovës, ora 10:00) Pronarët e pishinave do ta mbajnë…

Ngjarjet e datës 29 korrik

Kuvendi Komunal i Rahovecit mban mbledhjen e rregullt, e shtata për vitin 2020. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal, Rahovec,…

Ngjarjet e datës 26 korrik

Mbahet ceremoni përkujtimore për heroin e Kosovës, Enver Zymberi. Merr pjesë dhe kryeministri Avdullah Hoti. (Objekti i Administratës së re…

​Ngjarjet e datës 23 korrik

UNDP dorëzon në IKSHPK komplete testimi për COVID-19 të financuara nga qeveritë e Luksemburgut dhe Austrisë. (Objekti i IKShPK-së, ora…

Ngjarjet e datës 22 korrik

VentureUP – Qendra e Ndërmarrësisë dhe Inovacionit e UP-së organizon garën finale të grupit të dytë të Inkubatorit të StartUP…

Ngjarjet e datës 21 korrik

Komuna e Rahovecit dhe Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës bëjnë homazhe të shtatorja e Shejh…

Ngjarjet e datës 17 korrik

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton Komunën e Vushtrrisë ky do te takohet me kryetarin e Komunës,…

Ngjarjet e datës 16 korrik

Kuvendi i Komunës së Prizrenit, mban mbledhjen e jashtëzakonshme të thirrur nga kryesuesi i Kuvendit, Sulltan Badalli. (Shtëpia e Kulturës…

Ngjarjet e datës 15 korrik

Zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri viziton Komunën e Gjakovës (Ndërtesa e Komunës së Gjakovës, ora 10:00) Komisioni për Punë të…

​Ngjarjet e datës 14 korrik

Vazhdimi i seancës për raportim të Kryeministrit dhe debat parlamentar lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19. (Kuvendi i Kosovës, ora…
error: