Ngjarjet e datës 23 gusht

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, të dielën me 23 gusht, merr pjesë në zbulimin e Lapidarit të Haxhi Ferizaj dhe…

Ngjarjet e datës 22 gusht

Mbahet ceremonia e hapjes solemne të “ArchiTech Festival”  nga Kuvendi Rinor i Prishtinës dhe përkrahur nga Komuna e Prishtinës.( Salla…

Ngjarjet e datës 21 gusht

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me drejtorin e Drejtorisë së Administratës, Osman Hajdari do të bëjnë…

Ngjarjet e datës 15 gusht

Me rastin e 22 vjetorit të rënies së dëshmorit të kombit, Remzi Ademaj – Komandant Petriti, nesër, më 15 gusht…

Ngjarjet e datës 14 gusht

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, mban konferencë për media. Tema: Mbyllja e konkursit të specializimeve në mjekësi. (Ministria e Shëndetësisë,…

​Ngjarjet e datës 12 gusht

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Rinisë, ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi, pret një grupi të të…

​Ngjarjet e datës 9 gusht

Ngjarjet e datës 9 gusht Lëvizja Vetëvendosje– Qendra në ShBA, organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, (Virtualisht në Zoom, ora…

Ngjarjet e datës 5 gusht

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit shqyrton Raportin Vjetor i punës së…

Ngjarjet e datës 3 gusht

Sindikata e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve mban protestë. (Para Qeverisë së Kosovës, ora 10:00) Pronarët e pishinave do ta mbajnë…

Ngjarjet e datës 29 korrik

Kuvendi Komunal i Rahovecit mban mbledhjen e rregullt, e shtata për vitin 2020. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal, Rahovec,…
error: