Szczesny pret penalltinë e Arabisë Saudite – video

Szczesny pret penalltinë e Arabisë Saudite – video

Ende pa përfunduar pjesa e parë, Arabia Saudite kishte një shans të artë për ta gjetur golin e parë të ndeshjes kundër Polonisë.

Gjyqtari i ndeshjes akordoi penallti në favor të Arabisë Saudite pas një ndërhyrje të palejueshëm, dhe detyrën për ta gjuajtur atë e morri lojtari, Salem Al Dawsari, raporton KosovaPress.


Por, Dawsari dështoi të shënoj nga pika e bardhë, pasi që Szczesny arriti ta pres gjuajtjen e tij në minutën e 45+1’ shtesë.

Momentin në fjalë e gjeni më poshtë.

(19) Underdog Soccer on Twitter: “Watch: Szczesny with the double save! Poland 1-0 Saudi Arabia. https://t.co/tU7qVks96G” / Twitter

Lexo edhe

Video