Superndeshja Belgjikë – Portugali, ja formacionet zyrtare

Superndeshja Belgjikë – Portugali, ja formacionet zyrtare

Në stadiumin “La Kortuja” të Sevillas, me fillim nga ora 21:00 do të ballafaqohen Belgjika dhe Portugalia në luftën për të siguruar një vend në fazën çerekfinalet të Kampionatit Evropian Euro 2020.

Belgjika vjen në këtë sfidë më mungesat e Castagne dhe Chadil, kurse nga radhët e Portugalisë për shkak të lëndimit mungon Mendes, përcjellë KosovaPress.


Tashmë të dy skuadrat i kanë publikuar formacionet zyrtare të cilat duken si më poshtë:

Belgjika: Courtois, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen, Witsel, De Bruyne, Tielemans, Lukaku, Eden Hazard, Meunier, Thorgan Hazard.

Portugalia: Patricio, Pepe, Dias, Guerreiro, Ronaldo, Moutinho, Silva, Sanches, Dalot, Jota, Palhinha.

Lexo edhe

Video