Superliga vazhdon edhe në mesjavë dhe ka sfida të tjera shumë interesante

Superliga vazhdon edhe në mesjavë dhe ka sfida të tjera shumë interesante

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon me xhiron e saj të shtatë në mesjavë dhe në program janë disa ndeshje mjaftë interesante.

Lideri i tabelës Ballkani do të ballafaqohet me Feronikelin në Suharekë, kurse Malisheva luan si mysafir ndaj Drenicës në ndeshjen kryesore të kësaj jave, përcjellë KosovaPress.


Gjilani që të dielën e fitoi derbin lokal me Dritën do të ballafaqohet me skuadrën e fundit në tabelë, Llapin.

Tri ndeshjet e lartpërmendur zhvillohen të martën, kurse të mërkurën kampioni aktual Prishtina e pret Ulpianën, ndërsa Drita është mysafir i Dukagjinit.

Pas gjashtë ndeshjeve, tabela kryesohet nga Ballkani me 12 pikë, i ndjekur nga Malisheva, Drita dhe Drenica me nga 11 pikë.

Lexo edhe

Video