Superliga/ Llapi shkatërron Ulpianën, Drita e Prishtina marrin fitore të reja

Superliga/ Llapi shkatërron Ulpianën, Drita e Prishtina marrin fitore të reja

Kanë përfunduar tri ndeshjet e javls së 10-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Skuadra e Llapit ka arkëtuar tri pikë të reja pas fitores së thellë ndaj Ulpianës të cilën e mposhti me rezultat të thellë 6-0.


Golat për skuadrën e Tahir Batatinas u realizuan nga Veliu (3), Ramadani, Begolli dhe Selmani.

Tri pikë të reja i ka marr edhe Drita që ka shpnuar fitore solide me rezultat 2-0 ndaj Feronikelit në udhëtim me golat e Simonovskit dhe Ajzerajt.

Kurse kampioni aktual Prishtina e ka mposhtur Malishevën në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat 2-0. Golat për bardhekaltërit u realizuan nga Besnik Krasniqi që shënoi dy herë nga penalltia.

Lexo edhe

Video

error: