Superliga e Shqipërisë, spikat derbi mes Laçit e Tiranës

Superliga e Shqipërisë, spikat derbi mes Laçit e Tiranës

Superliga e Shqipërisë rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 31.

Dy ndeshje të këtij programi do të zhvillohen me fillim nga ora 16:45, ku spikat ajo mes liderit të tabelës dhe vendit të dytë, respektivisht mes Laçit e Tiranës, përcjell KosovaPress.

Krahas përballjes mes Laçit e Tiranës do të zhvillohet edhe një ndeshje tjetër interesante, ku në stadiumin “Elbasan Arena” Partizanit pret në shtëpi skuadrën e Dinamos.

Ndërkaq, stadiumi “Niko Dovana” do të jetë nikoqir i ndeshjes përmbyllëse të ditës së sotme, ku skuadra e Kukësit zhvillon ndeshje si mysafire kundër kampionit aktual, Teutës.

Momentalisht, tabela kryesohet nga skuadra e Tiranës me 66 pikë, 15 sosh më shumë se Laçi në pozitën e dytë, kurse Top 4 e mbyllin Kukësi me 46 pikë dhe Partizani me 43 sosh.


Në anën tjetër, në zonën e rrezikut gjenden Egnatia me 34 pikë, Dinamo me 23 sosh dhe Skënderbeu me vetëm 21 pikë të tubuara.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme në Superligën e Shqipërisë e gjeni më poshtë.

16:45 Laçi – KF Tirana

16:45 Partizani – Dinamo

19:45 Teuta – Kukësi

Lexo edhe

Video